NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 8. 05. 2016 r.

niedziela 08.05.2016

1. Dziś i jutro po Mszach Św. przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc Arcybiskupiemu Seminarium Duchownemu w Poznaniu.

2.  Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku zaraz po Mszy Św. w sobotę po Mszy Św. przy Grocie Matki Bożej, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00.

3. W poniedziałek 9 maja br. będziemy obchodzili Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

4. We wtorek zapraszam na Mszę Św. wieczorną i spotkanie w kościele młodzież klas I, II i II gimnazjum.

5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i dzień I Komunii Św.  w naszej parafii, do tego sakramentu przystąpi  osiemnaścioro dzieci.

6. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w FESTYNIE PARAFIALNYM W  OGRODACH PROBOSTWA Z OKAZJI DNIA MATKI I DZIECKA w  niedzielę 22 maja br., od godz. 16:00 do 24:00. Ogłaszam  parafialną zbiórkę nagród na loterię fantową. Nagrody będą przyjmowane w salce i na probostwie. Podobnie jak w roku ubiegłym bardzo proszę naszych parafian o przygotowanie placków lub innych słodkości, które będzie można przynosić w dniu festynu od rana do kuchni w  ogrodach probostwa.

Program artystyczny dostępny jest na plakacie, wystąpią między innymi  przedszkolaki z  Wieszczyczyna i Chrząstowa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Masłowie, gościnie zatańczy zespół taneczny z Krzywinia i zaśpiewa Schola  PEREŁKI z Fary śremskiej. Zapraszam Wszystkich na to wspólne spotkanie przy kawie i  słodkościach oraz  kiełbasce z grilla. Muzyczno-taneczne klimaty tradycyjnie  zaprezentuje  najlepsza kapela  Braci Walewskich.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, bardzo proszę o ustrojenie naszych domów flagami, emblematami eucharystycznymi, obrazami, kwiatami. Niech ten wystrój będzie przez całą Oktawę Bożego Ciała.

Msze Św. w Boże Ciało o godz. 8:00, 10:00, po niej procesja, a po zakończeniu procesji następna Msza Św. Trasa procesji przebiegać będzie jak w ubiegłym roku,  bardzo proszę o obsługę całej procesji Parafian z Wieszczyczyna, szczególnie proszę o  udział w procesji Panie w strojach ludowych, dzieci pierwszokomunijne w białych albach oraz dziewczynki  sypiące kwiatki.

8. Ołtarze wyznaczam w tych samych miejscach, proszę o ich zbudowanie Parafian z  Wieszczyczyna:

I ołtarz przy posesji Państwa Peplińskich -  mieszkańcy ul. Ks. Marciniaka nr 20, 21, 22, 26,

II ołtarz proszę Państwa Stachowskich,

III ołtarz przy przedszkolu - mieszkańcy ul. Ks. Marciniaka 27, 29, 31 i  ul. Kościelna 6,

IV ołtarz na bramie posesji Państwa Litka - mieszkańcy ul. Kościelna 10, blok ul.  Kościelna 9 (mieszkania od nr 5 do 8) i  ul. Polna 1.

Obsługa procesji w czasie oktawy Bożego Ciała:

- piątek                - parafianie z Binkowa

- sobota               - parafianie z Chrząstowa

- niedziela           - parafianie z Dobczyna i Feliksowa

- poniedziałek     - parafianie z Rusocina

- wtorek               - parafianie z Nowieczka

- środa                 - parafianie  z  Olszy i Łężku

- czwartek           - parafianie z Drzonku

- piątek                - parafianie z Masłowa

Ołtarze na zakończenie Bożego Ciała:

- ołtarz przy grocie Matki Bożej      - Binkowo

- ołtarz przy wyjściu z kościoła       - Chrząstowo

- ołtarz na wysokości loży                - Drzonek

- ołtarz przy figurze św. Rocha        - Nowieczek i Jarosławki

9. Biuro parafialne w poniedziałek i wtorek od godz. 15:00 do 17:00.

10. Zmarła nasza była parafianka z Chrząstowa Ś.P. Janina Nowak, przeżyła 81 lat, pogrzeb odbył się w Farze  Śremskiej, dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

11. Proszę do końca maja br. o zgłoszenie się  osób, które pragną wyjechać w dniach od 5 do 13 września br. na pielgrzymkę do Drezna, Pragi, Budapesztu i  Wiednia

12. Zapowiedzi przedślubne:

- Anna Kelak zam. w  Wieszczyczynie i Dawid Świdurski  zam. w Śremie.

- Weronika Wasińska zam. w Masłowie i Jacek Mądry zam. w Śremie.

13. Zachęcam do nabywania Przewodnika katolickiego.