Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 31.03.2024 r.

sobota 30.03.2024

1) Drodzy parafianie i goście!
Z okazji Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia. Niech zmartwychwstały Chrystus wspiera Was swymi łaskami i da Wam moc pokonywania codziennych trudności życia. Głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

2) Jutro w poniedziałek w II dzień Świąt Msze Św. jak w każdą niedzielę, zbiórka do puszek przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

3) Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i w poniedziałek po Mszy o g. 10.00, a od wtorku po Mszy św. o g. 18:00.

4) Nauka przedchrzcielna we wtorek o g. 18:45 w kościele. Zapraszam osoby planujące chrzest
w kwietniu.

5) W środę swoje imieniny przeżywa ks. kanonik senior Ryszard. Zapraszam na Msze św. w Jego intencji o godz. 18:00.

6) W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy
o g. 18:00 adoracja w intencji nowych powołań. Spowiedź święta w piątek od g. 16.00 do 17.30
z komunią św. co pół godziny, w piątek po Mszy o godz. 18:00 nabożeństwo do NSPJ.
Chorych z komunią świętą odwiedzę w piątek od g. 9.00.
W sobotę Różaniec o g. 8.00 i Msza św. wynagradzająca Niepolanemu Sercu Maryi.

7) W najbliższy piątek 5 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ jest Oktawa Wielkanocna.

8) Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia, po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Dzieci składają skarbonki z jałmużną postną.

9) Bóg zapłać za składaną daninę diecezjalną, także za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.

10) Dziękuję za przygotowanie na czas obchodów świąt Wielkiej Nocy: ciemnicy i grobu pańskiego: pani Ewie, pani Adrianie, panu Leszkowi, panu Benedyktowi i panu Andrzejowi. Pani Ani dziękuję za dekoracje kwiatowe. Dziękuję za zaangażowanie liturgiczne w czasie Triduum Paschalnego ministrantom, szafarzom, lektorom, pani Dorocie, grającym na instrumentach i całej scholi Wniebogłosy, strażakom, panom do obrzędu umywania nóg, panu organiście, panu kościelnemu. Mieszkańcom Wieszczyczyna dziękuję za obsługę procesji rezurekcyjnej. Dziękuję za porządek wokół kościoła i probostwa. Dziękuję za dary złożone na stół proboszczowski. Za wszelką życzliwość wszystkim Bóg zapłać.

11) 21 i 22 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy i sanktuarium św. o. Pio w Górce Przeprośnej. Koszt 250 zł, w tym przejazd autokarem, nocleg (w pokojach 2os. z łazienką) i obiad w poniedziałek. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii po Mszach św. oraz w biurze parafialnym.
10) Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek.
11) Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.
12)Wszystkim przeżywającym w nowym tygodniu swoje urodziny, imieniny składam serdeczne życzenia. Wszystkim życzę wiele dobra i życzliwości na cały tydzień.