V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13. 03. 2016 roku

niedziela 13.03.2016

1.  Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Zachęcam do licznego udziału w tych duchowych  ćwiczeniach w niedzielę na każdej  Mszy Św.

W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami o godz.10:00 i 18:00.

Młodzież klas I, II, III gimnazjum zapraszam w poniedziałek 14 marca br. na  wieczorną Mszę Św. i spotkanie zaraz po Msz Św.

Spowiedź Św. we wtorek rano od godz. 9:00 do 10:00 i popołudniu od godz. 14:30 do  18:00 z przerwą od godz. 16:00 do 16:30.

Rekolekcje prowadzi mój kolega z roku ks. dr Paweł Pacholak Przewodniczący Rady Duszpasterstwa Rodzin w naszej Archidiecezji.

2. W czasie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Koperty na ten cel wyłożone zostały obok prasy katolickiej i na klęcznikach pod chórem. Jeśli ktoś może złożyć większą ofiarę na ten cel, to bardzo proszę, będzie to rekompensata za tych którzy nie złożą ofiary.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna WIELKI  TYDZIEŃ najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Podczas każdej Mszy Św.  święcenie palm., o godz.  11:00 zapraszam dzieci wraz z rodzicami, młodzież, ministrantów na procesję z palmami. Gromadzimy się przy głównej bramie cmentarza i wyruszamy z palmami  i śpiewem do kościoła.

4. Tridum Paschalne:

Wielki Czwartek  - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00.

Wielki Piątek      - Droga Krzyżowa o godz. 5:00 rano, gromadzimy się o godz. 4:45 przy głównej cmentarza.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18:30.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19:00.

5.  W sobotę  święcenie potraw w wyznaczonych miejscach.

Liturgia Wielkiej Soboty zakończona Procesją Rezurekcyjną o godz. 20:00.

6. Biuro parafialne  będzie nieczynne  ze względu na przypadającą  Spowiedź  Św.

7.  Zapowiedzi przedślubne:

Katarzyna Gościniak zam. w Rusocinie i Paweł Paluszkiewicz zam. w Mechlinie

Monika Nowak  zam. w Olszy i Paweł Wośkowiak zam. w Kutunii   parafia Słupce

Monika Mrugas zam. w Rusocinie i Marek Książek zam.  w Cerekwicy

8. W salce parafialnej możemy nabywać  świece-paschaliki  na stół  wielkanocny cena 7zł, kartki świąteczne, książeczki o roku  jubileuszowym Miłosierdzia Bożego.

9. Po każdej Mszy Św.  w salce parafialnej można nabywać jabłka z Caritasu. Parafia ma za zadanie jedynie opłacić transport, dlatego zapraszam do skorzystania z tej okazji, symboliczne ofiary można składać  w salce parafialnej do puszki.

10. Zachęcam do nabywania Przewodnika Katolickiego.